Turcy inwestują w krypto, przyćmiewając całą Europę

Badania sięgające w głąb zainteresowań inwestycjami kryptowalutowymi w 15 krajach w Europie, uznały Turcję za największy kraj inwestycji kryptowalutowych, w którym około 20% ludności jest w posiadaniu bitcoinów i innych kryptowalut.

Turcy inwestują w krypto, przyćmiewając całą Europę

Badania sięgające w głąb zainteresowań inwestycjami kryptowalutowymi w 15 krajach w Europie, uznały Turcję za największy kraj inwestycji kryptowalutowych, w którym około 20% ludności jest w posiadaniu bitcoinów i innych kryptowalut.

Tureccy hodlerzy

W ostatnich badaniach przeprowadzonych między 26 marca a 6 kwietnia 2018 r. Przez paryską firmę statystyczną Ipsos dla holenderskiej grupy ING, wyniki pokazały, że Turcja ma najwięcej hodlerów w całej Europie.

Spośród 15 krajów zbadanych przez Ipsos, w tym Turcję, USA, Australię, Zjednoczone Królestwo, Austrię, Belgię, Czechy, Francję, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Holandię, Polskę, Rumunię i Hiszpanię, Turcja miała imponujące 18 procent inwestorów kryptowalut, przyćmiewając resztę Europy mającą zaledwie 9 procent. Wyniki badań wskazały również, że co najmniej 8 procent Amerykanów to krypto inwestorzy, a Australia ma marne 7 procent.

Według ankiety, zaufanie do przyszłej transformacji kryptowaluty do zinstytucjonalizowanego kanału płatności, jak również preferowany wybór dla e-transakcji wyniosły w Turcji nawet 53 procent, a 51 procent Turków wyraża optymizm, że cena Bitcoinów i innych kryptowalut wzrośnie w ciągu 12 miesięcy. Kolejne 45 procent twierdzi, że wkrótce zainwestuje w wirtualne waluty.

Z drugiej strony, wyniki badań ujawniły, że ogromna większość Europejczyków to osoby sceptycznie nastawione do kryptowalut, a tylko 35 procent populacji wyraża przekonanie, że wirtualne waluty będą liczyć się w przyszłym roku, a 25 procent powiedziało, że są zainteresowane inwestowaniem w krypto.

Głębsza świadomość w Austrii

Na poziomie wiedzy kryptowalutowej Austria uzyskała najwyższe notowania, a 79% obywateli było dobrze poinformowanych o cyfrowych walutach, wobec 70% w Australii, 66% w Europie i 57% w USA.

Warto zauważyć, że typowym stanowiskiem wszystkich osób w całej populacji badawczej był konsensus, że kryptowaluty są dużo bardziej zmienne niż tradycyjne portfele inwestycyjne, takie jak akcje i obligacje. Przy pewnym wpływie na decyzje inwestycyjne około 27 procent uczestników ujawniło, że są pewni specjalistycznych porad dotyczących inwestycji w kryptowaluty, podczas gdy 21 procent preferowało doradców finansowych, a tylko 8 procent polegało na doświadczeniu rodziny lub znajomych.

Narody islamskie stawiają na bitcoina

Odbyło się wiele debat dotyczących tego, czy kryptowaluty są "halal", czy nie, biorąc pod uwagę fakt, że większość cyfrowych aktywów, w tym bitcoin, nie jest wspierana przez nic, a inwestowanie w takie portfele aktywów jest sprzeczne z islamską wiarą.

Co ciekawe, całkiem sporo muzułmanów od tego czasu połknęło krypto bakcyla, nie zwracając uwagi na to, co określa ich religia, a w kwietniu 2018 r. bardzo renomowana firma mikrofinansowa z siedzibą w Indonezji opublikowała raport stwierdzający, że kryptowaluty są "halal" i dlatego muzułmanie mogą holdować.

W lutym 2018 r. władze tureckie rozpoczęły przygotowania do uruchomienia wspieranej przez państwo kryptowaluty o nazwie Turkcoin. BTCManager poinformował 22 maja 2018 r., że meczet Shacklewell Lane w Londynie ogłosił akceptację bitcoinów i eteru dla jałmużny i Zakatu w niedawno zawartym Ramadanie.

Kryptowaluty otwierają drzwi przed niekończącymi się możliwościami finansowymi i coraz trudniej je ignorować. Nie ma wątpliwości, że w nadchodzących latach bitcoin i inne krypto zyskają ogromną adopcję na całym świecie.

źródło: btcmanager.com